Služby - Maco zahrady

Přejít na obsah
Údržba
Pečlivý úklid zahrady
zakončujeme vysátím nebo odfouknutím všeho, co na ni nepatří. Třeba spadané listí a zbytky trávy zahnívají a vytváří v trávníku jedinečné prostředí ke vzniku travních plísní.

Odvoz biologického odpadu
zajistíme a odvezeme bio odpad z Vaší zahrady, je možno, na místě větve podrtit na štěpky.
Výkopové práce
Provádíme pomocí bagrů a ostatní techniky, ale dle potřeby i ručně. Modelujeme terén, hloubíme jezírka, potůčky. Naše technika nám pomáhá osadit velké kameny a stromy. K transportu materiálu nám pomáhá damper i nákladní auta.

Výsadba
Základem každé zahrady jsou rostliny. Bez okrasných rostlin by zahrada nebyla zahradou. Při výběru rostlin klademe důraz na barevnost i na výšku. Snažíme se, aby zahrada byla po celý rok krásně barevná. Rostliny vybíráme dle výšky, neboť takhle dáváme zahradě i další rozměr.
Projekty
Cílem naší firmy je navrhnout takové řešení, které by co nejvíce odpovídalo přáním investora a zároveň možnostem, které náš tuzemský trh a podnebí nabízí. Vypracujeme projekt cenovou nabídku a osazovací plán. Práce většinou začínají vyčištěním plochy od odpadů a nežádoucích dřevin.
Trávníky
Klíčem k dobrému vzhledu trávníku je pravidelná péče, nedoporučujeme čekat, až nastane problém. Náprava jakéhokoli poškození je vždy obtížnější – lepší je vždy prevence. Čím je zákazník náročnější, ať už na vzhled trávníku, nebo na zátěž jeho povrchu, tím více je potřeba o něj pečovat.
Stříhání keřů
Údržba živých plotů vyžaduje čas a péči. Jejím základem je tvarování a pravidelné stříhání, díky kterému plot nepřeroste a nezabírá příliš místa. Živé ploty se navíc dají tvarovat podle individuální potřeby či fantazie, takže mohou vytvořit originální doplněk zahradní kompozice.
Před začetím stříhání plotu se proto přesvědčte, zda ve Vašem plotu nesídlí nějakých obyvatelé, zejména mláďata.
Rizikové kácení
Zabýváme se kácením a prořezem, jako komplexním řešením údržby a ošetřování dřevin.
 Zaměřujeme se na údržbu dřevin rostoucích v obytných zónách měst a obcí, zejména potom parků, zámeckých zahrad, památkově chráněných objektů, ale i soukromých nemovitostí.
Frézování pařezů
Odstranění pařezů libovolného průměru a druhu dřeva provádíme do hloubky cca 200mm pod úroveň povrchu, na jakémkoliv místě, a to i v nepřístupných prostorech.
Odfrézováním pařezů odpadá časově i finančně náročné vykopání pařezů, následný odvoz a uskladnění na skládce a zavezení díry zeminou.
Po našem zásahu je okolí místa, kde se nacházel pařez čisté a nepoškozené a samotný pařez je odfrézován pod úroveň terénu.
Retenční nádrže
Nádrž na dešťovou vodou představuje ekonomické řešení pro sběr užitkové vody. Co naprší, to zužitkujete na zalévání zahrady, do WC nebo na praní. Podzemní plastové nádrže na dešťovou vodu jsou ideální řešení pro rodinné domy i rekreační objekty.

Závlaha
Nejdůležitější pro zahradu je rovnoměrný přísun vody. Závlahové systémy klientovi umožní užívat si radost ze svěžího trávníku. Automatické závlahové systémy šetří Váš čas i peníze. Jejich montáž je nejlepší volba pro dosažení ideální zálivky. Závlahové systémy umožňují za pomocí řídící jednotky, srážkových a vlhkostních čidel plně automatizované zavlažování Vaší zahrady, bez nutnosti dalšího zásahu majitele zahrady v průběhu vegetačního období.
V případě, že jste nenašli naši co jste hledali, nevhájte nás i přes to kontaktovat. Každému klientovi se snažíme vyhovět individuálně a najít cestu ke vzájemné spokojenosti. Pro nezávaznou poptávku nám napiště zde.
Návrat na obsah